English

Підживлення (фертигація)

Print

There are no translations available.

Підживлення рослин огірка є запорукою одержання високих врожаїв. Після першого чи другого зборів врожаю рослини потрібно підживити азотно-калійними добривами. Це можуть бути органічні (розчин гною, курячого посліду) з мінеральними добривами (суміш аміачної (кальцієвої") селітри з сульфатом калію (краще калімагнезія) або калієва селітра).

З початком інтенсивного росту та зав’язування плодів доцільно через кожні 7-10 днів вносити 5 г/м2 діючої речовини азоту. В кожний наступний раз потрібно добавляти також 10 г/м2 діючої речовини К2О. При недостатку магнію проводять обприскування 2%-ним розчином сірчанокислого магнію.

Для підтримки оптимальної концентрації елементів живлення в ґрунтовому розчині протягом всього періоду вегетації рослин огірка застосовують внесення добрив разом з поливною водою (фертигація). Для цього використовують інжектори або дозотрони.

Фертигація - основний спосіб внесення добрив за інтенсивних технологій, який передбачає.

  • щоденне внесення поживних речовин;

  • низька норма добрив (0.5-3 г/п.м. або 3-15 кг/га);
    - збалансованість елементів живлення.

Для цього можна використовувати водорозчинні мінеральні добрива: Террафлекс, Кеміра комбі, Кристалон, Ferticare, Universol, MaqMix, моно-фосфат калію, аміачну і калійну селітру та інші. З вітчизняних добрив доброю розчинністю володіють аміачна селітра та сечовина. Не можна використо­вувати рідкі комплексні добрива (ЖКУ) - на практиці є випадки повного блокування системи при їх застосуванні. Не рекомендується використо­вувати слаборозчинні добрива типу нітроамофоски. Завжди рекомендуємо робити витяжку з добрив і перевіряти її на окремих частинах поливного трубопроводу (можлива специфічна реакція добрив з поливною водою).

На сьогодні найбільшою ефективність зарекомендували розчинні у воді азотно-фосфорно-калійні добрива з мікроелементами халатної форми марки НОВОФЕРТ, виробництва ТОВ «Новоферт» (м.Сєвєродонецьк). Сучасне технологічне устаткування і програмне забезпечення технологічного процесу поряд з постійним контролем за якістю готової продукції незалежною лабораторією забезпечують вибір формули необхідного добрива найбільш придатного для конкретних грунтово-кліматичних умов та фази вирощування огірка.

Для забезпечення рослин кальцієм, що позитивно впливає на якість плодів, час від часу потрібно вносити нітрат кальцію в концентрації 0,01%. Причому застосовувати його потрібно окремо, тому що змішування разом з іншими добривами може спричинити закупорювання водовипусків.

Загальна кількість добрив не повинна перевищувати 1,0-1,2 кг добрив на 1000 л води. При цьому норми їх внесення та співвідношення належать від ґрунтово-кліматичних умов вирощування, фази розвитку рослин та техно­логії їх вирощування і розробляються спеціалістами для кожної ділянки індивідуально (табл. 5.6.5).

Внесення добрив потрібно розпочинати через 20 хвилин після початку поливу, коли стабілізуються гідравлічні показники. Тривалість фертигації повинна становити не менше 30 хвилин з обов'язковим наступним проми­ванням (30 хв). В цілому, враховуючи, що кожний метр ряду, де виро­щується огірок на шпалері потребує 200-300 літрів води протягом всього періоду вегетації рослин, кількість добрив, що вноситься з поливною водою на один метр ряду за вегетаційний період може становити 2-З кг.

Таблиця 5.6.5 Орієнтировані норми поливу та співвідношення N:P при фертигації

Фази розвитку

Рослин

 

Норма поливу,

л/п.м.

 

Співвідношення

N:P

 

Сходи

 

до 1

 

з підвищеним вмістом Р

 

Початок плодоношення

 

1.5-2.0

 

1 : 1

 

Інтенсивне

Плодоношення

 

5-7 і більше

 

 

1.3-1.5: 1

 

 

Друга половина інтенсивного плодоношення

5-6

 

1 : 1.1-1.2

 

Закінчення вегетації

3-5

Лише N

 

Иконка проверки  орфографииIf you find an error in the text or a broken link - please tell us: highlight it and press Ctrl + Enter
Banner
Banner
Banner
addressAdress: 93400, Ukraine, Lugansk region, Severodonetsk, B.LYSCHINA Street, 2k mobileMob: +38 (095) 611-72-34
mailE-mail: novofert2006@gmail.com mobileMob: +38 (067) 129-95-70